Хандбалният Пирин Гоце Делчев загуби с 22:25 домакинството си на втория във временното класиране Чардафон Габрово. Неврокопчани дадоха надежди на своите фенове, че през пролетта могат да очакват от тях още по-добри игри. Именно липсата на достатъчно опит обаче се оказа решаващо за крайния изход от двубоя.

Домакините влязоха по -добре в мача в "Неврокоп арена" и поведоха в началото ,но до почивката резултата бе равен 12:12. 10 минути преди края на мача гостите дръпнаха с 2 гола и задържаха преднината си до края.

Неврокопчани  така и не можаха да спрат голмайстора гостите Димитър Петков. Играчът, който няколко години се подвизаваше в Италия и Португалия стана голмайстор на срещата с 10 гола.

За домакините най-резултатни се оказаха Костадин Пиргов с 6 гола и Иван Стоилков с 5. Наставникът на Пирин ГД Николай Пиргов отново не можа да разчита на няколко контузени играчи и това също даде своето отражение.