ЦСКА много бързо се върна към обичайните победи в Югозападната В група. След равенството 2:2 срещу Сливнишки герой „армейците“ надиграха навън Пирин Гоце Делчев в изтеглен мач от 33-ия кръг на третия ни футболен ешелон. Самир Аясс и Костадин Хазуров от дузпа се разписаха за победата, а другото попадение беше автогол на Георги Самокишев.

Още от първите минути на срещата стана ясно, че темпото няма да бъде много високо. ЦСКА първи застраши противниковата врата – в 5-ата минута Борис Галчев стреля много силно и не чак толкова точно от пряк свободен удар, а вратарят Боян Шоколарев боксира.

Съвсем изненадващо Пирин стигна до наистина чудесна възможност за откриване на резултата. Георги Калайджиев получи чудесна топка в 11-ата минута, която му позволи да пробие отляво и да нахлуе в наказателното поле. Там той с лекота финтира застигналия го Йордан Йорданов, ала последвалият изстрел полетя много над гредата.

Секунди по-късно „армейците“ успяха да пратят топката в мрежата, но попадението беше отменено заради много спорна засада. Момчил Цветанов овладя пас на скорост отляво, след което проби и вкара, ала страничният рефер реши, че играчът на гостите се е намирал зад предпоследния в отбрана за Пирин. Повторенията показаха ясно, че в най-лошия случай двамата бяха на една линия.

Все пак в 15-ата минута ЦСКА съумя да открие. Борис Галчев центрира топката отдясно, а нисичкият Самир Аясс бе оставен без опека и с глава стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл за 1:0.

Осем минути по-късно „червените“ направиха сериозен пропуск. Станислав Маламов отмъкна топката в централната зона и веднага пусна на Костадин Хазуров пред себе си. Таранът проби от крилото към центъра, влезе в наказателното поле и избра да завършва сам, вместо да подаде на намиращия се отляво Цветанов. Шутът на Хазуров бе от труден ъгъл и прелетя над целта.

В 28-ата минута ЦСКА удвои преднината си. Цветанов показа техника отляво и центрира остро във вратарското поле. Там Боби Галчев отправи силен шут от упор, Шоколарев спаси, но даде още един шанс за капитана на „червените“. Последният загуби равновесие при добавката и шутира неточно, ала топката срещна тялото на Георги Самокишев и спря в мрежата – 2:0.

Второто полувреме започна с възможност за Пирин. В 49-ата минута Калайджиев изпълни пряк свободен удар от около 23 метра и фалцира чудесно топката към горния десен ъгъл. Анатоли Господинов обаче реагира повече от прекрасно и с една ръка боксира в корнер.

Доста куриозно ЦСКА увеличи аванса си в 59-ата минута. Ибраим Мехремски втрещи с играта си в дефанзивен план при центриране на съперника от ъглов удар. Играчът на Пирин бе заобиколен само от съотборници и все пак вдигна високо ръката си, като съвсем умишлено отклони топката. Съдията нямаше какво да стори, освен да посочи бялата точка, откъдето Хазуров с мощен шут опъна мрежата зад Шоколарев.

Шест минути преди края таранът на ЦСКА отново прати топката в мрежата, като този път съдиите правилно не признаха гола заради засада.

Във временното класиране "червените" вече имат 85 точки, като не могат да бъдат изместени от него. Пирин ГД е 13-и с 28 точки.

ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ - ЦСКА 0:2

0:1 Самир Аясс 15'

0:2 Георги Самокишев 28'

0:3 Костадин Хазуров 59'-д.

ЦСКА (4-2-3-1): Анатоли Господинов – Кирил Динчев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Милен Кикарин – Борис Галчев /к/ (62' - Николай Цветков), Йордан Йорданов – Момчил Цветанов (67' - Павел Головодов), Самир Аясс (56' - Петър Витанов), Станислав Маламов – Костадин Хазуров

Старши треньор: Христо Янев

Пирин ГД: 12. Шоколарев; 14. Самокишев, 4. Димитров, 6. Адемов, 15. Спириев, 8. Грозданов, 26. Мехмерски (72' - Борислав Шабанов), 10. Благоев, 24. Гушков (54' - Изер Ибиш), 77. Калайджиев, 23. Джамджиев

Главен съдия: Бисер Никифоров