Отборът на Пирин Гоце Делчев изпусна Германея Сапарева баня в среща от 6-ия кръг на Югозападната трета лига. Срещата завърши наравно 1:1 и за първи път от началото на сезона неврокопчани загубиха точки у дома.

Домакините имаха и много претенции към рефера Иво Андреев, който подмина две нарушения за дузпи, а отсъди при първата по спорна ситуация в наказателното поле на домакините дузпа за Германея.

След четвърт час игра Самокишев от фаул улучи страничната греда. Пирин ГД поведе в резултата в 23-тата минута с гол на Томи Костадинов. Това бе първият гол на бившия футболист на ЦСКА и Литекс за новия му отбор.

До края на полувремето на два пъти Георги Калайджиев и веднъж Борислав Хазуров пропуснаха от удобни позиции. След час игра за първи път от месец насам влезе опитния Любо Витанов, който доскоро лекуваше контузия.

В 67-та минута отново Калайджиев улучи гредата на противниковата врата. Малко изненадващо 14 минути преди края Леон Илиев лекомислено извърши нарушение срещу Алек Манолов в собственото си наказателно поле, потърпевшият застана зад топката и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Ангел Юсев, изравнявайки резултата.