Отборът на Пирин Гоце Делчев загуби тежко от Септември Симитли с 1:4 в среща от турнира за купата на АФЛ и отпадна от надпреварата. Леон Илиев откри през първото полувреме за домакините. След почивката гостите от Симитли направиха пълен обрат и вкараха 4 гола.Точни за отбора на селекционера на аматьорския национален селекционер Иво Тренчев бяха Андон Гущеров,Асен Топузов,Алим Ибрахим и Християн Христов.

Трябва да се отбележи обаче че наставникът на Пирин ГД Йордан Боздански бе пуснал в игра предимно юноши и резерви. Вече почти два месеца отбора играе в цикъл сряда -събота и това също дава отражение.

Така в зоналния финал за АФК ще играят Септември и Беласица/Петрич/, а понеделник ще бъде изтеглен жребия за домакинството.