Отборът на Пирин ГД победи с 2:1 Чавдар Етрополе в среща от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига. Неврокопчани бяха без наказания си старши-треньор Йордан Боздански,но продължиха силната си серия у дома. От началото на сезона те имат само победи в Гоце Делчев и едно равенство срещу Германея.

Още в 8-ата минута новото попълнение Антонио Цанков откри резултата. Той дойде в Пирин в края на седмицата от Оборище Панагюрище. В 36-ата минута Николай Ботев изравни за Чавдар.

В първата минута на второто полувреме с първата си атака домакините стигнаха до гол. Точен бе опитният Георги Калайджиев.

Двата отбора завършиха мача в намален състав. Най -напред Радослав Моллов остави домакините  с човек по-малко в 56-тата минута. 14 минути по-късно Виктор Пенчев от Чавдар удари Боби Хазуров без топка  и главния съдия Вангел Вангелов му вдигна червен картон.