Отборът на Пирин Гоце Делчев победи трудно Беласица Петрич с 1:0 в среща от осмия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе и първа загуба от началото на първенството за отбора от Петрич.

Единствения гол в мача отбеляза бившият юношески и младежки национал Радослав Анев в 65-тата минута с точен удар от границата на наказателното поле. През първото полувреме Борислав Хазуров удари греда за домакините.

Тогава пропуск направи и Томи Костадинов. В края на първата част Мартин Газиев отби пред голлинията на Мартин Таушанов и това бе най-доброто положение за гостите в мача.

През втората част отново домакините натиснаха здраво и все пак стигнаха до гол. На два пъти Хазуров не успя да преодолее вратаря Благой Стоянов останал сам срещу него. Неубедително съдийство на елитния рефер Ангел Ангелов,като и двата отбора могат да имат претенции към отсъжданията му.