Отборът на Ботев Пловдив преодоля първия етап за Купата на България. На шестнадесетинафиналите „канарчетата“ победиха с 6:3 Пирин Гоце Делчев.

Срещата започна сравнително равностойно, а в 37-ата минута Борислав Хазуров изведе домакините от Гоце Делчев напред. Радостта на Пирин обаче трая само две минути, след като Фелипе Бризола изравни в 39-ата – 1:1.

След почивката Тодор Неделев донесе пълния обрат за гостите – с гол в 54-ата минута. В 55-ата Жоао Пауло покачи на 3:1, а в 63-ата минута същият играч направи 4:1.

Боби Хазуров намали на 2:4 в 65-ата минута от дузпа, а в 70-ата отново от бялата точка Тодор Неделев покачи на 5:2. Фелипе Бризола бе точен за 6:2 в 75-ата минута, а крайното 3:6 оформи Ибрахим Мехмерски в 76-ата.