Отборът на Славия постигна победа с 3:1 като гост на Пирин Гоце Делчев в мач от 20-я кръг на А група.

„Белите“ поведоха още в 5-та минута. Да Силва напредна, навлезе в наказателното поле, центрира, а Олег Шалаев се разписа за 1:0. В 23-та минута гостите от София удвоиха. Георги Петков изпрати топката със силен шут напред. Защитата на домакините не успя да овладее, топката стигна до Да Силва, който стреля силно, вратарят изби, но притичалият Чавдар Янков при добавката направи 2:0.

След двете попадения Славия намали оборотите и закономерно домакините създадоха две опасни положения, дело на Газиев и Петър Лазаров.

В края на първото полувреме домакините успяха да върнат едно попадение. След центриране отдясно на Петър Лазаров, Башов засече за 1:2.

През второто полувреме гостите вкараха и трети гол, макар и при спорна ситуация. Банинг фаулира Петър Лазаров пред наказателното поле, но играта не бе спряна. В последвалата бърза контраатака на Славия, Галин Иванов центрира по земя, а Атанас Курдов засече за 3:1, докато Петър Димитров все още лежеше на другия край на терена.

С успеха „белите“ се намират на 9-о място с 23 точки, докато Пирин Гоце Делчев остава закотвен на последната позиция с едва 9 пункта.