Славия победи Пирин Гоце Делчев с 2:0 в последния си мач за сезона. Успехът отреди 9-ото място за "белите" в крайното класиране, докато неврокопчани изпадат от 13-ата позиция.

На стадион "Славия" дебют направи реферът от Благоевград Драган Стойков.

Първи шанс за гол имаха гостите, но удар на Близнаков разтърси мрежата от външната страна.

В 23-ата минута Емил Стоев откри резултата за Славия, след като засече с глава добро центриране от ляво.

До края на първата част "белите" можеха и да удвоят, но разсеяните им действия в офанзивен план не позволиха да бъдат отбелязани нови голове.

След почивката двата тима показаха равностоен футбол, но гостите не успяха да затруднят сериозно вратаря на Славия Емил Петров.

Славия пък уби интригата с втория и последен в мача гол в 88-ата минута. Негов автор стана резервата Янис Карабельов, който с удар от 20-ина метра прати топката в долния десен ъгъл на Юсев.

В продължението на редовното време пропуски направиха Абушев и Марчев, а Пирин Гоце Делев така и не съумя да се сбогува с елита с гол.