В мач от 31-ия кръг от втората седмица на А група отборите на Пирин Гоце Делчев и Нефтохимик не се победиха и завършиха 0:0. Гостите завършиха двубоя с 10 души, тъй като в 86-ата минута Симеон Мечев остави съотборниците си в намален състав.

Домакините имаха превъзходство почти през цялото време, но мерника на нападателите на неврокопчани изневери.

Пирин Гоце Делчев и Нефтохимик не се победиха - 0:0

източник: Стефан Дамянов

Най-активният от домакините Ели Маркес пропусна на няколко пъти през първата част да огорчи вратаря на гостите Георгиев. В 9-ата минута той стреля неточно. Малко преди края на полувремето Маркес отново пропусна.

След почивката момчетата на Йордан Боздански бяха по-активни. В 64-ата минута Маркес центрира от фаул, но Гуцев не сполучи.

Малко по-късно Маркес прати топката от воле в аут, а минута по-късно отново беше неточен.

В 86-ата минута имащият жълт картон Симеон Мечев от гостите получи втори жълт картон за сериозно нарушение срещу съперник и беше изгонен.

В крайна сметка Пирин има 19 точки от 30 срещи, а Нефтохимик са последни, но вече с 16.