Отборът на Пирин ГД загуби от Пирин Разлог с 1:2 в контролна футболна среща играна в Дъбница.

Отборът от Разлог поведе в 15-ата минута с гол на Цветан Варсанов. Символичните домакини натиснаха, но не успяха да вкарат гол до края на полувремето. Най-чисто положение пропусна Марио Близнаков, който при опит за остро центриране за малко можеше да изравни.

Пирин ГД с първа загуба в контролите

източник: Gong.bg, Стефан Дамянов

Коварното му центриране рикошира в главата на бранител и топката се удари в кредата, като за малко не се получи куриозен автогол. В 47-ата минута Димитър Димитров покачи на 2:0. Цялата резервна скамейка на Пирин ГД реагира бурно като според тях попадението е било от засада.

От тук до края на мача неврокопчани натиснаха здраво, но вкараха само един гол. В 58-ата минута се разписа Марио Близнаков.

Голям мач направи вратарят на Пирин Разлог Христо Стаменов, който направи невероятни спасявания. Отборът от Разлог записа първа победа от предсезонните контроли, а Пирин ГД първа загуба.

Досега възпитаниците на Йордан Боздански имаха в контролите 3 равенства и 1 победа. За Пирин ГД следващата контрола е в събота срещу Септември Симитли. Двубоят ще се играе от 14.00 часа на градския стадион в Гоце Делчев.