Берое постигна трета поредна победа в първенството. „Зелено-белите” спечелиха с 2:1 домакинството си срещу Пирин Гоце Делчев от 32-я кръг на А група. Старозагорци имаха пълно надмощие в мача, а победата им можеше да бъде много по-убедителна. Мачът се игра пред около 600 зрители на стадиона под Аязмото. Беройци нямат загуба в последните седем мача, като са с шест победи и едно равенство.

Берое имаше надмощие от самото начало на мача, но трудно създаваше голови положения пред вратата на Абди Абдиков. За сметка на това гостите от Пирин рядко минаваха центъра, тъй като се бяха групирали дълбоко в своята половина.

Берое бе на път да поведе в резултата в 19-та минута, когато Салим Керкар центрира остро от фаул в наказателното поле на Пирин, където Зафир Катунчев бе на път да си отбележи автогол, но имаше късмет, защото топката премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Абди Абдиков.

Първата опасност пред вратата на Берое бе в 23-та минута, когато Марио Близнаков центрира от фаул в наказателното поле на Берое, след което Ели Маркес стреля с глава, но топката премина в страни от вратата на Иван Караджов.

Атанас Зехиров добре реши да отправи изненадващ удар в 27-та минута, но топката рикошира в защитник на Пирин, след което премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Абди Абдиков.

Берое поведе в 30-та минута, когато Елиаш пусна перфектен извеждащ пас към Самир Аясс, който се измъкна между двама защитници на Пирин, след което финтира Абди Абдиков и в опразнената врата вкара за 1:0.

Берое продължи да напада и в 33-та минута Георги Андонов стреля от фаул от около 23 метра фронтално срещу вратата на Пирин, като насочи топката под напречната греда, но Абди Абдиков се намеси и успя да избие в корнер. В 42-та минута Атанас Зехиров центрира в наказателното поле на Пирин, където Георги Костадинов стреля с глава, но в страни от десния стълб на вратата на Абди Абдиков.

През второто полувреме футболистите на Берое продължиха да доминират на терена. В 50-та минута Борислав Стойчев направи отличен пробив отляво и центрира по земя към Георги Андонов, който стреля от точката за дузпа, но в тялото на защитник. След това кълбото попадна в Атанас Зехиров, който стреля извън наказателното, но след рикошет топката излезе ъглов удар.

Берое удвои своята преднина в 51-та минута, когато Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Георги Костадинов засече топката с глава и я изпрати във вратата на Абди Абдиков.

След втория гол играчите на Берое се поуспокоиха и намалиха темпото на игра. Въпреки това продължиха да имат контрол върху мача и да създават опасни положения пред вратата на Абди Абдиков.

В края на мача Пирин отбеляза почетен гол. В първата минута на добавеното време Костадин Башов получи извеждащ пас зад отбраната на Берое, след което излезе сам срещу Иван Караджов и технично го прехвърли, за да оформи крайния резултат в срещата.

След тази победа Берое вече има 52 точки и остава на осмо място, докато Пирин остана на дванадесето място с 19 точки.

Берое: 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев, 14. Игнат Дишлиев, 28. Веселин Пенев (87’ – 15. Георги Динков) – 70. Георги Костадинов, 8. Самир Аясс (76’ – 92. Стефан Спировски) – 7. Георги Андонов (к), 21. Елиаш Алвеш да Силва, 17. Салим Керкар (84’ – 88. Виктор Шишков) – 30. Жуниор Мапуку.

Пирин Гоце Делчев: 83. Абди Абдиков, 15. Димитър Крушовски (90+2’ – 4. Георги Самокишев), 5. Любомир Гуцев, 23. Мурад Ибраим, 2. Зафир Катунчев, 14. Любомир Витанов (к), 21. Васил Панайотов (89’ – 22. Мариян Ловков), 7. Костадин Башов, 30. Ели Маркес (46’ – 8. Илия Карапетров), 77. Марио Близнаков, 18. Румен Лапантов.