Тимът на Ботев Ихтиман победи с 3:1 Пирин Гоце Делчев в първи мач от 26-ия кръг на Югозападната В група.

В герой за домакините се превърна Сайлас, който реализира хеттрик за успеха на Ботев. Перлата на ихтиманци се разписа в 25-ата минута за 1:0, след като се измъкна от бранителите на гоцеделчевския тим. За съжаление на колоритната публика на домакините гостите изравниха в края на първото полувреме с гол от дузпа.

След почивката Ботев остана и в намален състав, след като съдията изгони бранител на домакините за втори жълт картон. Останали в намален състав противно на логиката домакините направиха две образцови атака и попадения на Сайлас оформиха крайния резултат.

Двубоят се игра в събота по желание на гостите от Гоце Делчев, след като в неделя на техния стадион Беласица посреща ЦСКА и явно футболисти и ръководство искат да наблюдават "армейците".

След този успех Ботев запази 9-ото място в класирането с актив от 28 точки, а Пирин е на 14-ото място с 22. В следващия междинен кръг (в сряда - 13 април) Ботев гостува на Миньор Перник, а Пирин приема Велбъжд Кюстендил.